Cellular Modem

Cellular modemler, makineden makineye iletişim (M2M) için geliştirilmişlerdir. Akıllı ölçüm ve telemetri çözümleri getirirler. Okuma, izleme ve kontrol fonksiyonlarını kontrol etmek üzere telekomünikasyon ağı üzerinden iletişim kurmaya yararlar. Entegre edilmiş JavaTM uygulama platformu sayesinde birçok çözüme yönelik kullanılabilmektedirler. Seri portlar ve uzak sunucular aracılığı ile saha cihazları arasında transparan bir iletişim platformu meydana getirirler ya da bunu GPRS/ EDGE/3G üzerinden yaparlar.

GSM cellular modem çeşitleri yaklaşık olarak 1,2 kilometre uzaklığa kadar saha cihazları ile iletişim kurabilmektedirler. JAVA platformlar üzerinden saha cihazları, dijital giriş ve çıkışlar, opsiyonel sensörler aracılığı ile farklı veri girişi tipleri işlenebilmektedir. Genellikle OTA protokolü aracılığı ile yazılımları uzak bir mesafeden güncellenebilmektedir. Bu sayede sorunlar ilgili yere gitmeden uzaktan giderilebilmektedir.

Nesneler interneti çağında, M2M cellular modem (makineler arası iletişim) satın almak istemeniz halinde, farklı özelliklere sahip endüstriyel cellular modem çeşitlerini sitemizden inceleyebilirsiniz.